وقتی او هجده سالش بود مبتلا به افسردگی شد و تا چند سال به همین شکل ادامه داشت. هر روز و هر لحظه برایش یک مبارزه و نزاع با خود بود. تمام کارهایش بی هدف و بی معنی بود. زندگی برایش خیلی سنگین تر از همیشه بود. این احساسات تقریبا مشترک بین افرادی است که با افسردگی دست و پنجه نرم میکنند. برای رهایی از این احساسات و وضعیت ناخوشایند بیایید هر روز این کارها را و رفتارها را در زندگی خود بگنجانیم. مطمئنم تصمیم برای تغییر و شروع این کارها برایتان تقریبا سخت است ولی همین حالا با من برای یک لحظه که هم شده هم عقیده باشید و شروع کنید:

بایستید و به افکار منفی خود علامت ایست دهید. به درون احساسات خود بروید و علت بروز چنین احساسات را بیان کنید.

با یک فرد و یا شخص مورد اطمینان و علاقه تان تمام احساسات تان و مشکلاتتان را بیان کنید. این شخص باید قابل اعتماد و اطمینان و قدرت استقبال از احساسات شما را داشته باشد و به اصطلاح عامه درک کند.

به موسیقی گوش دهید.موسیقی خوب شما را به یک سفر دور و دراز روح می برد.

به حیوانات اهلی و یا پرندگان اطراف محیط خود نگاه کنید. ببینید با چه انرژی به دنبال جنگ با طبیعت خطرناک اطراف خود می روند. چگونه از فرزندان خود در برابر دشمنان قوی تر محافظت می کنند.

پیاده روی آرام در یک فضای آرام و فضای سبز بهترین کار ممکن است. این کار باعث می شود شما احساس خوب بودن داشته باشید و هوای تازه ای بخورید.

هر روز دمنوش گیاهی مورد علاقه خود را دم کنید و با نظاره کردن یک طبیعت و یا حتی باغچه کوچک در بهترین زمان روز میل کنید.

وقتی که حمله افکار منفی و احساسات ناخوشایند شما را غافل گیر می کند با اسلحه قلم به مبارزه بروید. قلم بردارید و تمام بنویسید. مهم نیست چخه چیزی می نویسید. مهم این است که فقط بنویسید.

هر از گاهی یک چرت بزنید تا مغزتان کمی استراحت کند. بگذارید در حالت خواب ذهنتان با افکار ناخوشایند مبارزه کند.

ورزش بکنید. به ویژه ورزش های گروهی برای شما بسیار بسیار مفید خواهد بود. فقط کافیست اراده کنید و به نزدیکترین باشگاه رفته و ثبت نام کنید. تنها فقط ثبت نام کنید. آرام آرام در باشگاه دوستان خوبی پیدا خواهید کرد که با شما همراه و همدم خواهند بود.

از خانه بیرون بزنید. اگر اهل مسافرت نیستید پس شروع کنید. تجربه کنید. افراد مختلف با فرهنگ های مختلف با مشکلات مختلف و با آداب و رسوم مختلف را ببینید. صحبت کنید. مسافرت یکی از موثرترین راه های درمان افسردگی است.

تمام کارها را که از دست شما خارج است بسپارید به خداوند بزرگ. این تنها کاری است که شما باید چندین بار با خود تکرار کنید و در عمل آن را به کار ببندید.

پس با من هم عقیده باشید و این عادت ها را تمرین کنید. برای انسانی که تنها یک بار به دنیا می آید، جای افسوس دارد که هیچ موقع از لحظات خود لذت نبرد. اگر می توانید این مقاله را بخوانید، اگر می توانید ببینید، اگر می توانید بشنوید اگر می توانید یک گل خوشبویی را که برایتان هدیه آورده اند بو کنید و با دستانتان لمس کنید، پس شما گرانبهاترین هدیه های خداوند را دارید. با من همراه باشید.