مکمل ریشه چغندر

مکمل ریشه چغندر طبق تحقیقاتی که انجام شده است ممکن است به ظرفیت افراد مبتلا به بیماری قلبی در انجام ورزش کمک بکند. ظرفیت انجام ورزش کلید اصلی مرتبط با کیفیت زندگی بیماران مبتلا به بیماری قلبی است. در این مطالعه تاثیر نیترات موجود در  رژیم غذایی به شکل مکمل ریشه چغندر بر ظرفیت افراد مبتلا به بیماری قلبیبررسی می شود. این افراد با بیماری قلبی (با عارضه برخه تزریقی (EF) کمتر یعنی درصدی از خون که می تواند در هر ضربان از قلب پمپ شود)    نمی توانند به طور موثر خون را در هر ضربان بیرون پمپ کنند و در نتیجه خون پر اکسیژن را به اندام ها و عضلات بدن برسانند.محققان دریافتند که مکمل ریشه چغندر موجب افزایش قابل توجهی در مدت زمان ورزش، توان بیشتر و دریافت اکسیژن بهتر در حال ورزش و فعالیت می شود. همچنین محققان دریافتند که ریشه چغندری که به رژیم غذایی این دسته از افزاد اضافه  می شود هیچ اثر سوء نداشته و تمام فراد می توانند از آن به عنوان درمان عدم تحمل انجام ورزش و افزایش ظرفیت انجام ورزش استفاده کنند.

 

سلول های بنیادی ممکن است به عضلات قویتر در افراد پیر منجر بشود.

همانطوریکه سن ما بالاتر می رود، عملکرد عضلانی ما نیز کاهش می یابد. مطالعات جدید نشان می دهند که چگونه جهش های غیر منتظره در سلول های عضلانی منجر به تخریب فرایند تجدید و ترمیم عضلات می شود. مشاهده شده که یک فرد ۷۰ ساله بیشتر از هزار جهش در هر سلول اصلی عضلانی خود دارد. این جهش ها اتفاقی و تصادفی نیست بلکه نواحی مشخصی هم وجود دارند که محافظت می شوند. این نواحی حفاظت شده مربوط به بخش های حیاتی و دخیل در زنده ماندن سلول های عضلانی است. می توان نشان داد که این سیستم حفاظت از حیات سلول عضلانی با افزایش سن تضعیف می شود و دیگر در سن بالاتر سلول نمی تواند به درستی DNA را  ترمیم کند. در آینده ای نه چندان دور دانشمندان با یافتن راه های جلوگیری از بروز جهش های مربوط به سلول های عضلانی خواهند توانست که از تحلیل قوای عضلانی با افزایش سن جلوگیری کنند. همچنین دانشمندان علوم ورزشی کارشان را در مورد تاثیر فعالیت بدنی بر تعداد جهش های تجمعی سلول های عضلانی نیز ادامه خواهند داد. یعنی فرضیه بر این است که احتمال دارد فعالیت جسمانی منظم و اصولی باعث کاهش جهش های مخرب تارهای عضلانی و تحلیل قوای عضلانی در پیری شود.

 

اوریک اسید خون بالا

تعداد افرادی که در بالاترین سطح منحنی اوریک ­اسید خون (یک چهارم جمعیت با میزان بالای اوریک اسید) قرار دارند سه برابر افرادی هستند که که در پایین­ ترین سطح منحنی اوریک­ اسید قرار دارند و میزان مرگ و میر این دسته از افراد به هر علت، دو برابر آنهایی است که در چارک­های پایین قرار دارند. سطح اوریک­ اسید پایین برای شما مناسب است از این رو شما می­توانید به این میزان با اجتناب یا محدود کردن مصرف گوشت، مرغ و تخم مرغ دست یابید. تمام مواد لبنی باید حذف شوند. پزشکان دانشگاه اوزاکا به این نتیجه رسیدند که سطح بالای اوریک ­اسید خون به احتمال زیاد با افزایش خطر پرفشاری خون، اختلال قند خون ناشتا و دیابت نوع دو همراه است. محققان دانشگاه ورونا ایتالیا دریافتند که بطور حیرت­انگیزی ۸۸ درصد از افراد مبتلا به پرفشاری خون دارای سطح اوریک ­اسید بالایی هستند. و در یکی از بیمارستانهای مسکو ۷۹ درصد بیماران مبتلا به پرفشاری خون دارای سطح اوریک ­اسید بالایی بودند.

بیماران در مرکز ملی قلب و عروق ایالات متحده گزارش کردند که از طریق مداخله رژیم غذایی، باعث کاهش وزن و سطح اوریک­اسید خون­شان شده و از این طریق باعث کاهش فشار سیستولی و دیاستولی آنها شد. مطالعه معروف بوگاسولا به وضوح نشان داد که سطح اوریک ­اسید بالا حتی در کودکان به شدت با پرفشاری­خون در ارتباط است. مهمتر از همه مطالعه قلب فرامینگهام است که بزرگترین و طولانی­ترین مطالعه تاریخ  بخش قلبی عروقی است. محققان بطور خلاصه به این نتیجه رسیدند که سطح اوریک­ اسید خون عامل مستقل موثر در پرفشاری­ خون است.